Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas tänasel avalikul istungil koos siseminister Kristian Jaani ja kaitseminister Kalle Laanetiga kavandatavaid kärpeid julgeoleku valdkonnas ja leidis, et need ei vasta riigikaitse huvidele.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul asub komisjon seisukohale, et kärped, mis muudavad seniste kavadega võrreldes aeglasemaks planeeritud kaitsevõime eesmärkide saavutamise, ei vasta riigikaitse huvidele ja ei ole asjakohased.

Reinsalu sõnul jääb komisjon lootma, et riigieelarve menetluse käigus leiab valitsus võimaluse nendest kärbetest loobuda.

Komisjoni liige Annely Akkermann märkis, et eelmine koalitsioon pärandas praegusele valitsusele riigieelarvestrateegia, milles nähti riigieelarve revisjon nimetuse all ette kärpeid 260 miljoni euro ulatuses, kuid konkreetseid kuluridasid välja ei toodud.

Akkermanni sõnul on võrreldes 260 miljoniga praegune 60 miljoni euro suurune kärbe kaitsekultustes neli korda väiksem ja moodustab kõigest 0,5 protsenti riigieelarve mahust. „Kui kärpekirves laskub väga kitsasse lõiku, võib 0,5 protsenti võimenduda 10 – 20 protsendiks ja sellega toimetulek riigi julgeolekut kahjustamata ongi väga keeruline ülesanne, milles me peame usaldama ministreid ja allasutuste juhte,“ ütles Akkermann.

Erikomisjon esitas siseministrile palve edastada komisjonile siseministeeriumi valitsemisala asutuste kärpekavad. Kaitseministri esitatud info võttis komisjon teadmiseks.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside