Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon esitas täna Rahandusministeeriumile riigi eelarvestrateegia koostamiseks ettepanekud, mis töötati välja koostöös Riigikontrolliga.

„Tegime riigi eelarvestrateegia koostamiseks mitmeid ettepanekuid,“ ütles erikomisjoni esimees Aivar Sõerd. Esimehe sõnul soovib erikomisjon näha eelarvestrateegia osana Euroopa Liidu vahendite kasutamise tegevuskava. Ta märkis, et eraldi peatükina tuleb esitada teave selle kohta, kuidas valmistutakse Euroopa Liidu toetuste tõenäoliseks vähenemiseks järgmisel EL eelarveperioodil. „Eelarvestrateegias tuleb välja tuua analüüs, milline on EL toetuste osakaal erinevate riigi ülesannete ja valdkondade rahastamisel ning kuidas kavandatakse vajalike tegevuste rahastamist tulevikus, kui EL toetused vähenevad.“

Sõerdi sõnul juhib erikomisjon ministeeriumi tähelepanu sellele, et investeeringud peaksid riigi eelarvestrateegias olema selgelt kajastatud. „Eelnevatel aastatel on investeeringute osa olnud ilmselgelt ebapiisav. Oluline on mõista, millistest allikatest riik investeeringuid rahastab ja milline on omavalitsuste, keskvalitsuse ja teiste valitsussektorite investeerimisvõimekus,“ ütles esimees. Sõerd lisas, et eelarvestrateegias tuleb anda ka ülevaade riigi äriühingute ja sihtasutuste olulisematest investeerimistegevustest.

„Samuti märkisime, et sotsiaalkindlustusfondide tegevust ja nende prognoose tuleks eelarvestrateegias kajastada põhjalikumalt. Eesti Haigekassa ja Eesti Töötukassaga seonduv ning nende tulevikuväljavaated avaldavad riigieelarvele olulist mõju,“ toonitas Sõerd.

Istungil osalesid veel Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, vanemaudiitor Ermo Liedemann ja kommunikatsioonijuht Toomas Mattson.

Erikomisjon sai ülevaate riigi eelarvestrateegia koostamise senisest protsessist ja kuulas sel teemal ära rahandusminister Toomas Tõniste 14. märtsi istungil. Selle tulemusel otsustas erikomisjon esitada koostöös Riigikontrolliga ministeeriumile oma ettepanekud.

Ettepanekud on leitavad Riigikogu kodulehel.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside