Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil oli täna arutelu all Riigikontrolli audit, mis käsitles Euroopa Liidu toetuste kaudu riigi ülesannete rahastamist aastal 2021 algaval EL eelarveperioodil. Riigikontrolli auditi eesmärk oli hinnata, kas riik on teinud ettevalmistusi, et tagada riigi ülesannete täitmine ka EL toetuste vähenemise korral. Seejuures käsitleti auditi valdkondlikku aruannet, mille eesmärgiks oli hinnata regionaalarengu toetusi järgmisel EL eelarveperioodil.

Arutelu aluseks olid Riigikontrolli kontrolliaruanne „Riigi ülesannete rahastamine Euroopa Liidu toetustest“ ja valdkondlik alaaruanne „Regionaalarengu rahastamine Euroopa Liidu toetustest“.

Erikomisjoni esimehe Aivar Sõerdi sõnul selgub täpsem järgmise eelarveperioodi raamistik 2018. aasta kevadel. Tema hinnangul on seejuures oluline, et ka Riigikogu kaasataks Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi vahendite kavandamisse.

„Riigikontrolli audit on väärtuslik kuna selles auditis hinnatakse, millised praegu Euroopa Liidu rahadest sõltuvad tegevused peaksid jätkuma ka peale aastat 2021 ja kuidas kavatsetakse neid tegevusi rahastada siis, kui on kasutada vähem toetusraha,“ lisas Sõerd.

„Sõltumata Euroopa Liidu eelarvest saadavate summade suurusest on Eesti huvides, et üleminek ja muutused erinevates valdkondades oleksid võimalikult sujuvad,“ märkis Sõerd. Ta lisas, et paljudes valdkondades toimuvad ka ELi vahendite kasutamises sisulised muutused, mitte ainult rahaliselt. „Näiteks, kui sel perioodil lähevad regionaalvaldkonna vahendid põhiliselt avaliku teenuste toetamiseks, sealhulgas alusharidus ja koolivõrk, siis järgmisel perioodil on põhirõhk majandusarengul ja kohalikul ettevõtlusel,“ ütles Sõerd.

Erikomisjon jätkab Riigikontrolli auditi arutelu EL toetustest tuleval nädalal.

Istungil saadi veel ülevaade Eesti Haigekassa seaduse ja töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõust. „Arutelu tulemusena esitati Rahandusministeeriumile ettepanek, et antud eelnõu algataks Rahandusministeerium Vabariigi Valitsuse kaudu nii nagu rahandusminister on lubanud,“ ütles Sõerd.

Istungil osalesid Rahandusministeeriumi ja Riigikontrolli esindajad.

Istungit Euroopa Liidu toetustest saab järele vaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Lisainfo: Aivar Sõerd 5062676

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside