Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigieelarve kontrolli erikomisjon tegi täna väljasõiduistungi Riigikontrolli, kus oli kõne all töötuskindlustuse seaduse ja Eesti Haigekassa seaduse kooskõla riigieelarvega.

“Seaduses on vaja täpselt sätestada, millisel õiguslikul alusel on Rahandusministeeriumil õigus Haigekassa ja Töötukassa raha riigi kontsernikonto koosseisus kasutada,“ märkis erikomisjoni esimees Aivar Sõerd.

„Lisaks õigusliku probleemi lahendamisele on vaja vaadata reservide kasutamist laiemalt. Küsimus on selles, et kas Töötukassa ja Haigekassa reservidel ei peaks riigi kontsernikonto koosseisus olema samasugune staatus nagu näiteks riigi stabiliseerimisreservil. Stabiliseerimisreservil on raha hoidmisele, paigutamisele ja kasutusele võtmisele hoopis teistsugused ja rangemad reeglid kui likviidsusreservil,“ lisas Sõerd.

Erikomisjoni liikme Andres Metsoja hinnangul peab seadus olema ühiselt arusaadav. „Põhimõtted, millest valitsus riigi reservide juhtimisel lähtub, on juba varem kokku lepitud, kuid seadus peab olema kõigile üksmeelselt mõistetav,“ ütles Metsoja.

Riigikontroll edastab erikomisjonile oma arvamuse kirjalikult aasta lõpuks.

Istungil saadi veel ülevaade Riigikontrolli 2017–2018 tööplaanist, auditite läbiviimistest ja valimite moodustamistest.

Lisainfo: Aivar Sõerd 5062676, Andres Metsoja 5219613

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside