Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Riigikontrolli kontrolliaruannet, mis käsitleb riigi tundlike andmetega andmekogudele juurdepääsu.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul näitas Riigikontrolli aruanne, et kuigi auditeeritud andmekogudes pääsevad andmetele juurde vaid volitatud isikud, on neil kahe andmekogu puhul juurdepääs liiga ulatuslik. Näiteks sotsiaalteenuste ja -toetuste andmeregistris STAR on omavalitsuse ametnikul võimalik pääseda ligi teiste omavalitsuste elanikega seotud menetlustele ja neis sisalduvatele andmetele, samuti pole registris rakendatud logide analüüsimise ja päringute põhjendatuse kontrolliks vajalikke meetmeid, mistõttu suureneb andmete väärkasutamise risk.

“Riigikontroll andis asutustele soovituse tegeleda senisest rohkem logiandmete analüüsimise ja andmepäringute põhjendatuse kontrolliga, et intsidente ära hoida või juba toimunud intsidentide mõju vähendada. Soovime saada istungil ülevaate nii Riigikontrolli tähelepanekutest kui ka sellest, kuidas plaanivad riigiasutused neile antud soovitusi täita,” ütles Mölder.

Erikomisjoni istungile on kutsutud ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Kristjan Järvan, Justiitsministeeriumi kantsler Tõnis Saar, Politsei- ja Piirivalveameti siseauditibüroo juht Heli Laasik, Sotsiaalkindlustusameti peadirektor Maret Maripuu, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse direktor Margus Arm, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse direktor Rivo Reitmann, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse peadirektor Mart Nielsen, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen ja auditijuht Toomas Viira.

Komisjoni avalik istung algab kell 9 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside