Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Riigikontrolli ülevaadet, mis käsitleb avaliku raudtee rahastamist ja arendamist.

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on raudteede arendamises peamine mure, et lubadusi pole kaetud ressurssidega ega põhjendatud tasuvuse seisukohalt.

Riigikontroll leidis oma ülevaates, et võrreldes viimaste aastate rahastamise otsuseid raudteesektori majandamiseks ja investeeringute tegemiseks kavandatavate investeeringuplaanidega, ei pruugi raha saamine olla kõikideks tegevusteks realistlik.

Samuti juhib ülevaade tähelepanu sellele, et riigil puudub terviklik plaan raudtee arendamise kohta. Eesmärgiks on seatud raudtee eelisarendamine ning kaupade ja reisijate suunamine senisest rohkem raudteele, kuid tegelikult on viimastel aastatel rohkem tähelepanu pööratud maanteede arendamisele.

Istungile on kutsutud majandus- ja taristuminister Taavi Aas, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti, AS Eesti Raudtee, AS Eesti Liinirongid, AS Operail ning Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside