Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, kus arutab ohtlike ja radioaktiivsete jäätmete käitlemise korraldust ning sellega seotud probleeme.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul näitas Riigikontrolli aruanne, et Keskkonnaministeerium ei ole teinud ohtlike jäätmete käitlemise korra parandamiseks vajalikke otsuseid ega ole suutnud välja töötada riigile kuuluva Vaivara ohtlike jäätmete käitluskeskuse toimivat majandamisvormi, kus jäätmete tekitajad kataksid kõik ohtlike jäätmete ladestamisega ja keskuse toimimisega seotud kulud. Seetõttu maksab riik Vaivara ohtlike jäätmete käitluskeskuse tegevusele jätkuvalt peale.

“Samuti on probleeme Paldiskis olevate tehislike radioaktiivsete jäätmete lõppladustuspaiga rajamise rahastamisega. Ladustuspaiga eeltööd on küll käima läinud, kuid riik ei ole leidnud raha nende pikaajaliseks finantseerimiseks. Seega pole ka kindlust, et lõppladustuspaik valmib tähtaegselt 2040. aastal,” ütles Mölder, kelle sõnul soovib komisjon saada istungil ülevaate nii Riigikontrolli soovitustest kui ka probleemide lahendamiseks plaanitavatest tegevustest.

Istungile on kutsutud keskkonnaminister Madis Kallas, Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra, Paldiski endise tuumaobjekti haldamise eest vastutava AS A.L.A.R.A. juhatuse liige Joel Valge ning Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen ja auditijuht Airi Andresson.

Erikomisjoni avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside