Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul veebiistungil kriisilaenude menetlus Maaelu Edendamise Sihtasutuses (MES).

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on auditis tuvastatud asjaolud äärmiselt tõsised ja vajavad põhimõttelisi järeldusi. „Audit annab selge pildi, et reeglite kehtestamise ja rakendamise osas valitses sihtasutuses täielik tohuvabohu,“ tõdes Reinsalu.

Arutelu aluseks on Riigikontrolli kontrolliaruanne, millest selgus, et MES on mitmel juhul jaganud COVID-19-kriisist tingitud mõjude leevendamiseks mõeldud laenuraha ettevõtetele, mis ise kriisi mõju ei täheldanud või nägid mõjuna üksnes seda, et pank neile raha ei laena.

Riigikontroll tuvastas, et kümne taotluse puhul anti laenu ettevõtetele, kes märkisid, et nemad ei ole viirusest tingitud kriisi mõju täheldanud. Sellistele taotlustele kulus viis miljonit eurot laenuraha. Kokku jagati taotlejaile 86 miljonit.

Samuti ei teinud MES laene väljastades tihtipeale selgeks, kas laenuvajadus oli põhjustatud just COVIDi-kriisist. Auditi käigus tuvastas Riigikontroll veel, et sihtasutus on kohelnud laenutaotlejaid erinevalt, küsides mõnelt ettevõttelt üksikasjalikumat teavet kui teistelt.

Istungile on kutsutud selgitusi andma maaeluminister Urmas Kruuse, Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Raul Rosenberg ning Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 8.30 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside