Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Riigikontrolli ülevaadet, mis käsitleb KredExi erakorralisi meetmeid ettevõtetele koroonakriisi mõju leevendamiseks.

Komisjoni esimees Jürgen Ligi ütles, et Riigikontroll on andnud kinnitust kriitikale, mille valitsuse kriisiabi pälvis juba kevadel. „KredExi puhul on oldud pigem pealiskaudne kui kiire, tingimused on garantiideks määratud raha kasutust takistanud, otselaenude puhul on nad aga suuresti üldse puudunud,“ loetles Ligi. „Erakorraliste meetmete kasutamise protsessi on iseloomustanud läbipaistmatus, valearvestused ja valitsuse tahe anda konkreetsetele ettevõtetele ise laenu, selle asemel et sätestada reegleid ja teha koostööd pankadega, kelle käes on pädevus.“

Riigikontroll leidis kontrolliaruandes, et Riigikogu ja valitsus eraldasid KredExi meetmeteks pea miljard eurot, jättes riigi sekkumise eesmärgi ja tulemuste hindamise ebaselgeks.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil osalevad ka korruptsioonivastase erikomisjoni liikmed.

Istungile on kutsutud on väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, SA KredExi juhatuse esimees Ivo Kuldmäe ja juhatuse liige Paul Kalle ning Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside