Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Erikomisjon arutab korralagedust jäätmemajanduses

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul istungil Riigikontrolli aruandeid, mis käsitlevad olmejäätmete hulgas olevate biojäätmete ringlussevõttu ning jäätmete taaskasutamistoiminguid prügilates ja järelevalvet ladestamise üle.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on Riigikontroll suutnud analüütiliselt tõestada, et me elame jäätmemajanduses Eestis kahe korrusega ühiskonnas: üks on olukord paberil, teine aga tegelik elu. „Seda silmakirjalikkust ilmestab hästi ajakirjanduse eksperiment, mis näitas, et inimesed sorteerivad prügi, aga pärast kallatakse kõik ikka ühte kokku,“ ütles Reinsalu.

Riigikontroll märgib aruandes „Jäätmete taaskasutustoimingud prügilates ja järelevalve ladestamise üle“, et endiselt jõuab olmejäätmetest suur osa sortimata kujul prügilatesse. Osa prügilasse jõudvatest olmejäätmetest ladestatakse sortimata kujul, kuigi juba enam kui kümme aastat ei tohiks selliseid jäätmeid prügilates ladestada. Ringlusest välja jäävad biojäätmed satuvad segaolmejäätmete hulka ja kas põletatakse või viiakse prügilasse.

Riigikontroll leidis oma ülevaates „Olmejäätmete hulgas olevate biojäätmete ringlussevõtt“ , et kui Eesti soovib täita Euroopa Liidu ees võetud kohustusi, peab ta oluliselt parandama biojäätmete ringlussevõtu võimalusi ja toetama nõudlust biojäätmeist tehtud toodete järele. Selleks, et ringlussevõtu eesmärkideni jõuda, peavad omavalitsused hakkama biojäätmeid senisest märksa rohkem eraldi koguma, sest see lihtsustab jäätmete taaskasutust.

Istungile on kutsutud on keskkonnaminister Tõnis Mölder, maaeluminister Urmas Kruuse, Keskkonnaagentuuri, Keskkonnaameti, Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse ja Riigikontrolli esindajad.   

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside