Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab tänasel avalikul videoistungil Riigikontrolli auditit, mis käsitleb hariduse tugiteenuste kättesaadavust. Auditist selgus, et suur osa lapsi jääb vajaliku abita, sest tugispetsialiste ei ole piisavalt ning õpetajad üksi ei tule laste toetamisega toime.

Komisjoni esimees Jürgen Ligi ütles, et probleem pole siin pelgalt rahas, vaid ennekõike spetsialistide olemasolus. „Loodame saada hinnangut muuhulgas sellele, kas viimaste aastate organisatsioonilised muutused on viinud defitsiitse ressursi jaotust olukorda optimaalsele lähemale,“ ütles Ligi.

Riigikontrolli audit näitas, et Haridus- ja Teadusministeerium on astunud viimastel aastatel olulisi samme, et parandada eripedagoogide, sotsiaalpedagoogide, logopeedide ja psühholoogide teenuse kättesaadavust koolides, kuid suurele osale probleemidest pole  samamoodi jätkates lahendust siiski loota. Tugispetsialistidest on puudus nii maakohtades kui ka suuremates linnades. Ühtekokku on puudu vähemasti 1000 täiskoha jagu spetsialiste.

Istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Jaak Aab, sotsiaalminister Tanel Kiik, Haridus- ja Noorteameti (HARNO) peadirektor Ulla Ilisson ja Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside