Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon lahkab tänasel avalikul istungil riigieelarvest mullu eestikeelsele üleminekule eraldatud raha kasutamist.

Erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu selgitas, et arutelu ajend on Eesti Linnade ja Valdade Liidu saadetud pöördumine. “Kohalikud omavalitsused leiavad ühiselt, et neile, Riigikogule, Riigikontrollile, koolidele, õpetajatele ja laiemale avalikkusele tuleks teha kättesaadavaks tegevus- ja finantsaruanne, saamaks ülevaadet, mida 2023. aastal riigikogu eraldatud 42 miljoni euroga eesti keelsele õppele üleminekuks päriselt ära tehti ja mis otstarbeks on kasutatud toetuse jääki,” märkis esimees.
 
Istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, haridus- ja teadusministri nõunik Daniel Kõiv, Haridus- ja Teadusministeeriumi eestikeelsele õppele ülemineku juht Ingar Dubolazov, rahandusminister Mart Võrklaev, Rahandusministeeriumi finantstalituse analüütikud Merike Väljako ja Kairit Eha, Eesti Linnade ja Valdade Liidu peadirektor Veikko Luhalaid ja asedirektor Jan Trei, Narva-Jõesuu linnavalitsuse liige Imre Liiv, Kohtla-Järve linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Aleksandr Apolinsky, Narva abilinnapea Messurme Pissareva ja Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen ning Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Priit Simson.
 

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ruumis L333 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
631 6353, 5558 3993
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside