Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada Nursipalu harjutusvälja laiendamise plaane.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul soovib komisjon saada ülevaate Nursipalu harjutusala laiendamiseks seni tehtust, praegu käivatest töödest ning edasisest plaanidest. “See, kuidas Kaitseministeerium on harjutusvälja laiendamise ettevalmistusi seni korraldanud, on tekitanud paljudes Eesti inimestes segadust. Soovime istungil kuulda, miks ei algatatud laiendusteks eriplaneeringut, mis võimaldanuks algusest peale protsessi kaasata kõik huvigrupid ning laiendamisega vajadusel edasi minna avatult ja läbipaistvalt,” ütles ta.

Möldri sõnul on valitsuse liikmed kinnitanud, et kiirkorras ei soovita harjutusala laiendada, kuid samas on räägitud ka kiirete seadusemuudatuste vajadusest. “Ootame ministrilt selget ülevaadet, millises ajagraafikus, mis eelarvega ja millisel õiguslikel alustel on kavas harjutusvälja laiendamisega edasi minna ning kuidas plaanitakse jõuda kokkuleppele kohalike elanikega,” märkis ta.

Erikomisjoni istungile on kutsutud kaitseminister Hanno Pevkur, Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse peadirektor Magnus-Valdemar Saar, Antsla vallavanem Avo Kirsbaum, Rõuge vallavanem Britt Vahter, Võru vallavanem Kalmer Puusepp, riigikontrolör Janar Holm ja Rahandusministeeriumi esindaja.

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside