Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata 2011. aasta riigieelarve eelnõu (822 SE) teisele lugemisele Riigikogu täiskokku ja teine lugemine lõpetada. Eelnõu on täiskogus kolmapäeval, 17. novembril. Muudatusettepanekute tähtaeg eelnõu kolmandaks lugemiseks on 24. november.

Rahanduskomisjon hääletas täna läbi ka eelnõule laekunud muudatusettepanekud, mida oli kokku 127.
 
Komisjon toetas Eestimaa Rohelised fraktsiooni ettepanekut, millega tõstetakse toimetuleku piiri tuhandelt kroonilt tuhande kahesaja kroonini ehk 76.7 euroni.
 
Ka toetas rahanduskomisjon Reformierakonna fraktsiooni ja IRLi fraktsiooni ettepanekut lükata aasta võrra edasi kõrgemate riigiteenijate palgatõus, mis vähendab 2011. aasta riigieelarve kulusid 2 958 233 euro ehk 46 286 288,5 krooni võrra.
 
„Kõrgemate riigiteenijate palgatõusu edasilükkamine oli vaid vormistamise küsimus, kuivõrd see lepiti valitsusliidus kokku juba enne eelarve parlamenti jõudmist. Hoopis suurem muudatus on toimetulekupiiri tõstmine 2011. aasta algusest 76,7 euroni ehk 1200 kroonini. Seda  nii rahaliselt kui ühiskondlikult mõjult,” rõhutas rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas.
Lisaks toetas komisjon Sotsiaaldemokraatliku Erakonna muudatustepanekut, millega kirjutati täpsemalt lahti kultuuriministeeriumi valitsemisala ja  omaette eelarverea said Rahvusooper Estonia, Eesti Rahvusraamatukogu ja Rahvusringhääling. Eelarve maht sellega ei muutunud.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside