Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata 2008. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (122 SE) ja riigi 2007. aasta lisaeelarve seaduse eelnõu (121 SE) täiskogusse esimesele lugemisele, mis peaks komisjoni ettepaneku kohaselt toimuma 24. oktoobril. Muudatusettepanekuid 2008. aasta riigieelarvele saab esitada kuni 5. novembrini ja 2007. aasta lisaeelarvele kuni 1. novembrini.

Üks keskseid teemasid oli rahandusministeeriumi majanduskasvu prognoos ja küsimus, mis juhtub siis kui see prognoos paika ei pea.

„Meie kõige suurem mure on see, mis saab SKP-st ja kui palju see mõjutab eelarve laekumisi,” tõdes rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi.

Rahandusministri Ivari Padari kinnitusel tugineb 2008. aasta eelarve aluseks olev 7,3%-line majanduskasvu prognoos põhjalikul statistilisel analüüsil ja on igati usaldusväärne. Ent kui ka majanduskasv peaks ministri sõnul osutuma väiksemaks, katab selle riigieelarves olev ligi 2,7 miljardi krooni suurune stabiliseerimisreserv, mille toel oleks riigieelarve tasakaalus veel ka 4,5%-lise majanduskasvu korral.

2008. aasta riigieelarve maht on ligikaudu 96,3 miljardit krooni ja 2007. aasta lisaeelarve maht 6,3 miljardit krooni. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside