Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee majandus-, energeetika ja innovatsioonikomisjoni tänasel istungil Riias oli tähelepanu keskmes Läänemere piirkonna konkurentsivõime tõstmine ja seeläbi rahva heaolu parandamine. Istungil kuulati ära vastavate ministeeriumide esindajate eduraportid. Arutelude käigus fikseeriti kitsaskohad ning seati eesmärgid edaspidiseks. 

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester juhtis arutelu Rail Balticu küsimustes. „On heameel tõdeda, et nii parlamentide kui ka valitsuste tasandil on tajutav tugev poliitiline toetus selle projekti jõustamiseks,“ ütles Sester. 

Tähtsa teemana arutati ka kolme Balti riigi koostööd rahandussektori kontrollimisel ja reguleerimisel. „Oleme huvitatud nii omavahelise piiriülese koostöö parandamisest kui ka koostööst Põhjamaadega. Just kriisiolukordades ilmneb kõige selgemini vajadus kiire infovahetuse järele,” toonitas Sester. 

Komisjoni istungil käsitleti veel riikide piirkondlikku koostööd innovatsioonipoliitika vallas. Tegemist on ambitsioonika valdkonnaga, et luua ühtne Läänemere innovaatikakeskkond. Istungil tõdeti, et meie põhjanaabrid on juba ühendanud oma ressursid Põhjamaade Innovatsioonikeskuse loomisel. Istungil peeti seda Balti riikidele heaks eeskujuks, sest kui Põhjamaad on suutelised oma huvid liitma ettevõtete konkurentsivõime ja innovaatilisuse tõstmisel, siis on see jõukohane ka Balti riikidele. 

Seminari tulemusena pandi kirja Balti Ministrite Nõukogule soovitused, mis edastatakse aasta lõpus toimuvale üldkogule. 

Eesti delegatsiooni kuulusid Riigikogu liikmed Sven Sester ja Neeme Suur. Istungil osalesid ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eksperdid Indrek Sirp ning Kaupo Reede

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

 

 

 

Tagasiside