Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon otsustas oma tänasel (10.05.2012) istungil saata Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele valitsuse algatatud ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (229 SE). Eelnõu on täiskogus 30. mail. Komisjoni ettepanek on eelnõu esimene lugemine lõpetada.

Eelnõu üheks eesmärgiks on parandada ravimite rahalist kättesaadavust patsientidele. Seaduse rakendamisel väheneb patsientide omaosalus ravimite ostmisel ligikaudu 22% võrra. 

“Ravimite oluline odavnemine elukalliduse tõusu ajal on paljudele inimestele ja nende perekondadele väga tähtis sõnum. Näiteks kui inimene peab praegu 50%-lise soodustusega ravimite puhul maksma ravikuuri eest näiteks 356 eurot, siis pärast selle seaduse jõustumist maksab ta 179 eurot, mis on väga suur kokkuhoid,“  ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Eelnõu teiseks eesmärgiks on  vähendada eriarstide töökoormust, kinnitades krooniliste haigustega patsientide jälgimise perearstide tavapärase töö osaks.

„See tagab patsientide eesmärgistatud liikumise tervishoiusüsteemis, vähendab eriarstide töökoormust  ja peaks endaga kaasa tooma ravijärjekordade lühenemise,” ütles Tsahkna.

Tsahkna kinnitusel soovib sotsiaalkomisjon võtta eelnõu vastu veel kevadistungjärgul.

Sotsiaalkomisjon otsustas täna põhimõtteliselt ka töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu algatamise, lähtuvalt õiguskantsleri ettepanekust nr 15 ning esitada sellekohane eelnõu Riigikogu menetlusse hiljemalt 14. juunil.

“Teeme tööd selle nimel, et kõik inimesed, kes on tasunud töötuskindlustus makset, saaksid ka sellele vastava hüvitise ning meie plaan on konkreetse lahendusega välja tulla enne suve,”  ütles Tsahkna.

Õiguskantsler hinnangul jätab seadus  töötud, kes on töötuskindlustusmaksu tasunud ehk end töötuse puhuks kindlustanud, kas täielikult ilma töötuskindlustushüvitisest või lubab hüvitist maksta oluliselt lühemal ajavahemikul, kui tööandja pole igal kuul töötuskindlustusmaksu tasunud.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside