Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon saatis täna esimesele lugemisele valitsuse algatatud reklaamiseaduse eelnõu (135 SE). Eelnõu on täiskogus 5. detsembril. Komisjoni ettepanek on eelnõu esimene lugemine lõpetada.

Eelnõud komisjonile tutvustanud majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi sõnul on tegemist suures osas sama eelnõuga, mida menetles ka eelmine Riigikogu ja mis langes menetlusest välja eelmise koosseisu volituste lõppemise tõttu. Partsi sõnul kinnitab eelnõu uuesti esitamine valitsuse poolt, et eelnõus sisalduvate põhimõtete osas on jõutud teatud konsensuseni.

Võrreldes kehtiva reklaamiseadusega karmistab eelnõu mõnevõrra alkoholireklaamile esitatavaid nõudeid. Nii näiteks peab alkoholi reklaam sisaldama peale kõnealuse eelnõu jõustumist hoiatavat teksti: „Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada Teie tervist.”

Lisaks alkoholi reklaami ja selle võimaliku keelustamise kõrval oli komisjonis arutuse all ka mitmete teiste reklaamipiirangute põhjendatus. Kõne all oli ka praegu kehtivas seaduses sisalduv keeld reklaamida imiku piimasegu ja eelnõusse lisatud otsene keeld reklaamida tervishoiuteenuseid. Eelnõu kohaselt on tervishoiuteenuse, sealhulgas kunstliku viljastamise reklaam keelatud.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside