Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Autasu on Prantsuse Vabariigi Riikliku Teeneteordeni rüütli järk.

Eestis visiidil viibiv Prantsusmaa eurominister Claudie Haigneré andis täna pärastlõunal Prantsuse saatkonnas toimunud tseremoonial Riigikogu aseesimehele, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehele Rein Langile üle Prantsusmaa kõrge autasu Riikliku Teeneteordeni rüütli järgu (Chevalier dans l`Ordre national du Mèrite).

Claudie Haigneré ütles oma õnnitluses: ”Ma olen äärmiselt õnnelik Teile osaks saanud au üle ning ma kasutan siinkohal võimalust avaldada Teile tunnustust pühendumise eest Euroopa asjadele kogu Teie suurepärase karjääri kestel.”

Rein Lang tänas talle osutatud au eest. Euroopa Liidul on ees mitmed uued väljakutsed. ”Euroopa konkurentsivõime tugevdamine maailmas on üks meie peamisi prioriteete,” rõhutas Rein Lang ordenit vastu võttes.

Prantsuse Vabariigi Riiklik Teeneteorden (Ordre national du Mérite) on tähtsuselt teine Prantsusmaa riiklik orden Napoleon Bonaparte`i poolt 1802. aastal asutatud Auleegioni ordeni järel. See on Prantsusmaa kõige noorem orden ning üks kahest rüütliordenist (koos Vabastamisordeniga), mille on asutanud kindral de Gaulle. Riiklik Teeneteorden on asutatud 1963. aastal ning see antakse ”eriliste teenete” tunnustamiseks tsiviilelus ja sõjaväes.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside