Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang kohtus Portugali Euroopa asjade riigisekretäri Mario Santos Davidi ja teda saatva delegatsiooniga.

Santos Davidi visiidi eesmärgiks on luua kontakte uutes liikmesriikides ning leida võimalikke ühisseisukohti aktuaalsete EL küsimuste teemal. Olulisteks teemadeks on EL eelarvelised vahendid 2007.-2013. aastaks (Agenda 2007), Lissaboni protsess, EL laienemine, naabruspoliitika ja EL- Venemaa suhted.

Portugali Euroopa asjade riigisekretär kinnitas oma riigi huvi ja toetust Eesti- Vene suhete kontekstis, tuues näitena esile piirilepingu staatuse. Davidi kinnitusel on tegemist EL välispiiriga, seega puudutab küsimus ka Portugali huve.

Agenda 2007 puhul avaldas David muret, et arutatavates dokumendiprojektides pole piisavalt vahendeid EL lepinguliste eesmärkide saavutamiseks. Siiski on Euroopa Komisjoni poolt tehtud ettepanek on hea alus edasisteks läbirääkimisteks.

Rein Langi hinnangul ei tohiks läbirääkimisi EL eelarve üle siduda maksude harmoneerimise küsimusega ning range eelarvedistsipliiniga Eesti ei poolda stabiilsuse ja kasvupakti kokkulepete muutmist.

Lisainfo: Olev Aarma, 6316465

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside