Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang kohtus täna Bosnia-Hertsegoviina välisministri Mladen Ivanić`iga.

Kohtumise eesmärk oli Eesti kogemuse jagamine liitumisprotsessist Euroopa Liiduga. Tutvustades parlamendi ja valitsuse vahelist sujuvat koostööd EL-i asjades selgitas Lang nii ELAK`i komisjoni moodustamise korda kui ka Põhjamaade eeskujudele tuginevat EL-i küsimuste parlamentaarse järelevalve mudelit. Selgitades liitumisjärgset olukorda suhetes Euroopa Parlamendiga rõhutas Lang informatsiooni kiire liikumise tähtsust. Informatsiooni kättesaadavuse parandamiseks nimetati kavatsust saata Euroopa Parlamendi juurde Riigikogu esindaja.

EL-i liikmelisuse praktika kõrval huvitas külalisi ka Riigikogu struktuuri ja tööpõhimõtetega seotud küsimused, samuti seadusandliku ja täidesaatva võimu vahekord ning demokraatia arengu käigus toimunud muutused poliitikas.

Liitumine Euroopa Liidu ja NATO-ga on Bosnia-Hertsegoviina riikliku poliitika põhieesmärk. Realistlikuks liitumisajaks EL-iga nimetas Mladen Ivanić aastaid 2009-2014.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside