Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisler vastas Jaak Aabi ja Jaanus Marrandi esitatud küsimustele regionaalpoliitika kohta. 

Kiisler ütles, et Vallo Reimaa moodustatud töörühm kaardistas need probleemid, mida tuleks muuta. „Kahjuks ei jõutud selgusele, kuidas täpselt muuta,“ märkis Kiisler.  Põhimõtteliselt lepiti kokku kolmes suunas. Üks on see, et kohalikke omavalitsusi tuleb selgelt tugevdada. Siin on konsensus, et vabatahtliku ühinemise läbi tuleb seda tugevnemist igati soodustada. Teine suund on maakondlik tasand, kus käsitletakse maakondlikku omavalitsusliitu koostööorganina. „Ka siin on kokkulepe olemas, et tugevdada, aga kuidas tugevdada, siin on kahjuks väga suured eriarvamused. Seisukohti on avalik-õigusliku institutsiooni loomisest kuni lihtsalt vabatahtliku koostöö soodustamiseni. Siin on erimeelsusi väga palju,“ ütles regionaalminister. Kolmas suund on, et maavalitsused jäävad ja nende peamine roll peaks olema järelevalvefunktsiooni teostamine. „Laias laastus võib öelda, et maavalitsused võiksid anda üle osa funktsioone omavalitsusliitudele, aga millised funktsioonid, selles paraku jälle konsensus puudub,“ selgitas Kiisler. 

Infotunnis vastas veel majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Kalev Kallo esitatud küsimusele sadamaoperatsioonide erastamise ja Arvo Sarapuu esitatud küsimusele Eesti Posti kohta. Justiitsminister Rein Lang vastas Karel Rüütli küsimusele tsiviilkontrolli ja Marika Tuusi esitatud küsimusele perekonnaseaduse kohta. 

Infotunni stenogramm on siin:

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside