Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas regionaalminister Jaan Õunapuu Helir-Valdor Seederi küsimusele Eesti haldusjaotust ja regionaalset juhtimist puudutavatele küsimustele. Minister märkis, et eelmisel aastal vähenes omavalitsuste arv 241-lt 227-le. Ühinemiseks on olemas väga korrektne seadusandlik baas ja kohalikud omavalitsused võivad teostada ühinemisi selle seaduse alusel kuni 2010. aastani. Õunapuu selgitas, et tulenevalt sellest temaatikast, mis puudutab omavalitsuste ühinemisi pidas valitsus vajalikuks oma eelmise aasta suvel toimunud istungil töötada välja ka nn külade lahknemise seaduseelnõu. Valitsus on selle eelnõu ka heaks kiitnud ja Riigikogusse saatnud. Eelnõu arutelu toimub põhiseaduskomisjonis homme. „Loodan, et enne suvepuhkusi see oluline seaduseelnõu Riigikogu poolt ka vastu võetakse,” ütles regionaalminister.

Vastates küsimusele võimalike lahknemiste kohta märkis Õunapuu, et siseministeeriumisse ei ole tänaseks päevaks jõudnud ühtegi ettepanekut erinevatelt omavalitsustelt või nende osadelt, kes sooviksid lahkneda olemasolevast omavalitsusest. „Sellepärast ei saa ma kinnitada, et üks või teine liitumine, mis toimus kas eelmisel aastal või eelnevatel aastatel oleks olnud vale,” ütles regionaalminister.

Regionaalminister vastas veel küsimustele maavanemate ametisse määramise, Saare maakonnaga püsiühenduse, maakoolide olukorra ja Tallinn-Tartu maantee kohta. Kaitseminister Jürgen Ligi vastas küsimusele koolide riigikaitseõpetuse kohta.

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal, 6316351

Tagasiside