Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval 10. detsembril kell 14 toimub Riigikogu Valges saalis Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik istung, kus on kõne alla Euroopa Liidu reformilepe (Lissaboni leping). Istungil osalevad peaminister Andrus Ansip, Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Gert Antsu ja välisministeeriumi asekantsler Euroopa Liidu küsimustes Kaja Tael, kes kõnelevad lähemalt protsessi käigust ja Eesti seisukohtadest.

Ajakirjanikud on istungile oodatud!

Reformilepe asendab Euroopa põhiseaduse lepingut, mis ei leidnud toetust Prantsusmaal ja Hollandis. Reformileppe sisus jõuti kokkuleppele 2007. aasta juulis Brüsselis toimunud Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel  ja allkirjastati see 2007. aasta oktoobris  toimunud mitteametlikult riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Eesti valitsus kiitis reformileppe heaks neljapäeval 6. detsembril. Leping on kavas allkirjastada 13. detsembril Euroopa Ülemkogul Lissabonis.

Reformileppe küsimuses on Eesti seisukohal, et see tugevneb Euroopa demokraatiat, suurendab Euroopa Liidu tegutsemisvõimet,  ajakohastab Euroopa Liidu institutsioone ning tugevdab Euroopa Liidu solidaarsust ja julgeolekut.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon on seni reformilepet ja selle sõlmimisele eelnenud valitsustevahelise konverentsi seisukohti arutanud alates 2007. aasta juunist, kui Euroopa Liidu Ülemkogul anti mandaat reformileppe koostamiseks.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside