Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on reedel, 24. jaanuaril ringreisil Lääne maakonnas, et tutvuda kohalike omavalitsuste probleemidega ja kohtuda kohalike omavalitsustegelastega. 

„Omavalitsusreformi sisuliseks arutamiseks tuleb parlamendisaadikutel kindlasti olla kursis reaalselt liitumisprotsessi läbinud omavalitsuste kogemustega,“ ütles Ratas. Ta lisas, et on korduvalt külastanud Läänemaa omavalitsusi, kus on vahepeal toimunud mitmeid huvitavaid arenguid. Näiteks ühinesid sügisel Oru, Risti ja Taebla vald märksa suuremaks Lääne-Nigula vallaks, märkis Ratas. 

Riigikogu liikmed peavad olema võimalikult hästi kursis Eesti elanike igapäevase eluga. Erinevate piirkondade murede ning probleemide tundmine aitab parlamendis märksa tulemuslikumalt tööd teha. Seetõttu kohtun ringreiside raames alati nii noorte, eakate, omavalitsusjuhtide kui ka ettevõtjatega,“ selgitas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. 

Ratas annab ühiskonnaõpetuse tunni Lihula Gümnaasiumis ja Oru Koolis ning külastab Martna Päevakeskust ja Haapsalu Pitsikeskust. Ühtlasi kohtub ta ühinenud Lääne-Nigula valla juhtidega. 

Ratas märkis , et ta on alates 2007. aastast korduvalt külastanud kõiki Eesti maakondi. Oma ringreiside raames on toimunud kohtumised rahvaga igas Eesti omavalitsuses. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

Tagasiside