Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas tervitas Toompeal Riigikogu istungisaalis toimuvast ELO Noorteparlamendi istungist osavõtjaid, kes täna arutavad noorte osaluskogude temaatika küsimusi. 

Ratas rõhutas: „Noorte osalemine otsustusprotsessides on sisuliselt lahutamatu osa demokraatlikuma ühiskonna ehitamisel“. Ta pidas tähtsaks, et noored juba koolieas mõtleksid ja arutaksid mitte ainult meie tänaste päevaprobleemide üle, vaid ka selle üle, kuidas võiks ja peaks välja nägema nii meie kodumaa Eesti kui ka Euroopa ja kogu maailma tulevikuühiskond 10 – 20 aasta pärast ning kuidas noored saaksid ühiskonna protsesse soovitud suunas mõjutada. Ratas avaldas veendumust, et tänastest saalis viibijatest sirgub praegustele poliitikutele kindlasti järelkasv, keda valitakse valla- ja linnavolikogudesse aga ka Riigikogusse. „Olen veendunud, et noortes peitub suur jõud, mis viib ühiskonda edasi paremini ja tulemusrikkamalt kui meie oleme seda täna suutnud teha,“ lausus Ratas lõpetuseks. 

ELO Noorteparlamendi istungi läbiviimise traditsioon sai alguse 1990-ndate aastate alguses. Käsitletud teemade hulgas on olnud koolivägivald, loodussõbralik käitumine, noorteühingute riigipoolne rahastamine, noorteorganisatsiooni roll noore kujunemisel, noorte kasvamine täisväärtuslikeks kodanikeks, vabatahtlike töö tunnustamine ja teised noorte meelest olulised teemad. 

ELO missiooniks on pakkuda noortele formaalhariduse kõrval täiendavat võimalust enese arendamiseks. Tegevus toimub aastaringselt nii erinevates kohtades kui ka üleriigiliste üritustena. 

Pildid ürituselt on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside