Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase kohtumisel Toompeal Jaapani asevälisministri Yutaka Bannoga käsitleti kahe riigi omavahelisi suhteid ja parlamentaarse koostöö arendamise küsimusi. 

Kohtumise algul avaldas Ratas kaastunnet Jaapani 11. märtsi looduskatastroofides hukkunud omastele ja kannatada saanutele. Ratas avaldas lootust, et olukord Fukushima tuumajaamas saadakse peatselt kontrolli alla.
 
Yutaka Banno avaldas tänu Eestile nii riigi poolt eraldatud vahendite kui ka inimeste kogutud annetuste eest,  millega anti panus katastroofi tagajärgede likvideerimiseks.
 
Külaline andis ülevaate Fukushima tuumajaamas toimunud katastroofi tagajärgede likvideerimise käigust. Ta kinnitas, et olukord on saadud kontrolli alla. Taastamistööd on käivitunud kindla kava kohaselt.
 
Jaapani asevälisminister hindas kõrgelt Jaapani-Eesti seniseid suhteid ja loodab nende viljakat arenemist ka edaspidi. Ta avaldas heameelt, et Riigikogus on moodustatud Eesti-Jaapani parlamendirühm. Külaline lubas koju jõudes anda oma panuse, et kindlustada sõprusgrupi aktiivne tegevus ka Jaapanis. See annaks uue impulsi kahe riigi parlamentide vaheliste suhete arendamisse.
 
Ratas kinnitas Eesti soovi kahe riigi suhete edasiarendamiseks nii majanduse kui ka kultuuri vallas. Ta rõhutas, et Tallinn 2011. aasta kultuuripealinnana annab selleks head võimalused. Kohtumisel oli kõne all ka Tallinnas maikuus korraldatav kontsert annetuste kogumiseks Fukushima õnnetuse likvideerimise toetuseks. Selle õnnestumisele annab olulise panuse ka Eesti-Jaapani parlamendirühm.
 
Kohtumisel viibis veel Eesti-Jaapani parlamendirühma aseesimees Imre Sooäär.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside