Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas tunnustas oma sõnavõtus vabadusvõitlejaid-veterane Teise maailmasõja ohvrite ja langenute mälestuspäeva tähistamisel Maarjamäel ning kutsus üles kõiki langenuid väärikalt mälestama. 

„Maailma ajaloo kõige verisema sõja tagajärjel kaotas oma elu enam kui kuuskümmend miljonit inimest. Hukkunute seas oli noori ja vanu, mehi ja naisi, mundris ja mundrita inimesi kümnetest riikidest ning lugematutest rahvustest. Täna langetame leinas pea nende kõigi mälestuseks,“ ütles Ratas. 

„Eesti riigile tõi sõda kaasa korduva okupeerimise, mitmed mobilisatsioonid ning ebainimlikud küüditamised ja repressioonid. Kuigi Teine maailmasõda lõppes 1945. aastal, kestis Nõukogude okupatsioon Balti riikides veel nelikümmend kuus pikka aastat. Ajalooline õiglus on aga Eesti poolel ning kõigi võõra maa himustajate kiuste oleme taas vabad mehed ja naised,“ märkis Riigikogu aseesimees. 

„Maailmasõdade hävingust on õppinud kogu maailm ning eeskätt Euroopa, mis on muutunud kaasaegse maailma rahu ja heaolu sümboliks. Teatavasti pälvis Euroopa Liit 2012. aastal Nobeli rahupreemia rahu, leppimise, demokraatia ja inimõiguste edendamise eest. Oma selge panuse rahu ja julgeoleku tagamiseks on andnud ka Eesti,“ ütles Jüri Ratas. „NATO ja Euroopa Liit pakuvad meile juba kümme aastat täiendavat kindlustunnet, kuid ennekõike tuleb meil endil oma iseseisvust iga päev hoida ja väärtustada,“ rõhutas Ratas. 

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside