Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu 95. sünnipäeva tähistamiseks valminud rändnäitus „Parlament 95“ on tänasest üleval Narva kaubanduskeskuses Fama ja jääb sinna uudistamiseks kolmeks nädalaks. Näitusel on inimeste peade kohal hõljuval pildikogul ülevaade Riigikogu ajaloo olulisematest sündmustest.

„Korraldame rändnäituse kaubanduskeskustes, et inimeste argipäevatoimetuste kõrvale pisut elevust tuua. Kutsume vaatajaid korraks silmi kõrgustesse tõstma ja ajaloo keerdkäikude üle järele mõtlema. Las aated hõljuvad üle argise äriaskeldamise,“ ütles näituse üks autoritest brändiagentuur Identity loovjuht Ionel Lehari.

23. aprillil 1919 tuli Tallinnas kokku esimene iseseisvas Eestis rahva poolt valitud esindus – Asutav Kogu. Iseseisvusdeklaratsiooni, põhiseaduse ja maaseaduse vastu võtnud ning Eesti riigi jaoks üliolulisi küsimusi lahendanud esindus tegutses kui parlament. Asutava Kogu otsused panid aluse Eesti riigile.

Näitus valmis koostöös brändiagentuuriga Identity ja disainibürooga Ruumilabor. Juunis oli pildikogu üleval Rakveres, augustis rändab näitus Tartusse.

Fotod näitusest

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside