Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv tunnustas Jänedal toimunud rahvusvahelise Leader programmi konverentsi avakõnes programmi elluviijaid.

„Eesti esimene Leader programm on edukalt ellu viidud. See on aidanud meie maaelu hoida ja edendada. Täna on teil põhjust rahulolevalt tehtule tagasi vaadata,“ ütles Randjärv kohalikele Leader toetusgruppide ja projektide esindajatele.

„Eestimaa igas nurgas on palju toimekaid inimesi, kes on saanud Leader programmist toetust oma ideede ja projektide elluviimiseks. Need aktiivsed inimesed arendavad kohalikku ettevõtlust ja turismi, elavdavad külaelu, korraldavad väikestes kohtades kultuurisündmusi, äratavad ellu mahajäänud maju ja palju-palju muud. See on väga tänuväärne töö, sest nagu ütleb laulusalm – kuni su küla elab, elad sina ka,“ lausus Randjärv.

Leader on Euroopa Liidu ühenduse algatusprogramm, mille eesmärk on edendada kohalikku elu maapiirkonnas läbi kohaliku tasandi koostöö.

Rahvusvahelise Leader programmi konverentsi „Maal on mõnus elada!“ korraldasid Leader tegevusgrupid Järva Arengu Partnerid, Lõuna-Järvamaa Koostöökogu, Arenduskoda ja PAIK. Konverentsist võtsid osa ligi 70 tegevusgruppide ja Leader projektide esindajat Eestist, Hispaaniast, Leedust ja Soomest.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside