Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv tunnustas kolmapäeval toimunud kohtumisel Armeenia ajakirjanike ja kohaliku kogukonna esindajatega Armeenia kogukonna aktiivsust Eestis. Ligi 2000 Eestis elava armeenlase kohta tegutseb siin 11 rahvus- ja kultuuriseltsi armeenia keele, kultuuri ja tavade hoidmiseks.

„Eestis elavatel armeenlastel on kokkuhoidev kogukond ja aktiivne kultuurielu. Mul on hea meel, et kohalikud armeenlased korraldavad siin sündmusi, peavad Armeenia rahvusrestorane ja seeläbi tihenevad suhted armeenlaste ja eestlaste vahel,“ ütles Randjärv. Ta lisas, et Eestis elavad noored armeenlased hoiavad sidemeid oma ajaloolise kodumaaga ning paljud neist valdavad oma emakeelt, mis tänases globaliseeruvas maailmas ei ole enam iseenesestmõistetav.

Kohtumisel arutati eelmise aasta juunikuus Tallinnas toimunud Eesti-Armeenia kultuurimissiooni “Näeme Tallinnas” tulemusi. Kultuurimissiooni raames külastas Eestit sadakond Armeenia kultuuritegelast, tudengit ja ajakirjanikku. Toimusid kontserdid, teatrietendus, kaasaegse kunsti näitus ja teised kultuurisündmused. Tegu oli Armeenia rahva vastuvisiidiga “Kõik sõidavad Jerevani” rahvadiplomaatia missioonile, mil Armeeniat külastas 360 Eesti kultuuritegelast, ettevõtjat ja ajakirjanikku.

Randjärv, kes kultuurimissioonil osales ja Eestit külastanud armeenlastega kohtus, pidas sündmust väga õnnestunuks. „Rahvadiplomaatia on kahe väikese riigi jaoks ainulaadne võimalus oma sõprust arendada. „Näeme Tallinnas“ kultuurisündmused tutvustasid eestlastele armeenia iidset kultuuri ja ajalugu ning vahetu suhtlemine lähendas meie rahvaid,“ ütles Randjärv. Ta avaldas lootust, et ka tulevikus avaneb võimalus Eesti-Armeenia koostööprojekte läbi viia.

Fotod kohtumiselt                  

Riigikogu pressiteenistus
 

Tagasiside