Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv andis täna Estonia teatris toimunud pidulikul perede teabepäeval noortele kodanikele kätte kodakondsustunnistused.

“Täna saab Eestimaa mitmekümne uue kodaniku võrra rikkamaks. Lapsed on meie riigi tulevik. On väga oluline, et nad tunnetaksid oma sidemeid Eestimaaga ja mõistaksid, et see on nende kodumaa, et siin on nende kodu,“ ütles Randjärv.

Randjärv võtab aktiivselt osa ka teistest kodanikunädala sündmustest. 26. novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva, mis on pühendatud Eesti kodanikule, kodanikuuhkuse ja kodanikuks olemisega kaasnevate õiguste ja kohustuste teadvustamisele.

Randjärve sõnul on kodanikupäeva tähistamise traditsioon Eestis hästi juurdunud ja on järk-järgult muutunud kodanikunädalaks. “See pidupäev on suunatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijaile sõltumata rahvusest. Selle aasta kodanikupäev tähtsustab riigi kultuuripärandit,” märkis Randjärv.

Kodanikuhariduse programm “Minu riik” korraldab kõigis Eesti koolides esseekonkursi selle aasta kodanikupäeva moto teemal “kodanik loob ja hoiab kultuuripärandit”. Žürii esimehe Laine Randjärve sõnul kuuluvad traditsiooniliselt žüriisse õpetajad, ühiskonnategelased ja ülikoolide õppejõud.

“Meil on väga hea võimalus vaadata maailma noorte pilgu läbi, lugeda nende arutlusi ja järeldusi, võtta arvesse mõningaid soove ja pöördumisi. On tähelepanuväärne, et aeg-ajalt tulevad eesti koolidest esseed ilusas vene keeles ja vene koolidest jällegi eesti keeles. Õpilaste väga hea keeleoskus rõõmustab alati, nagu ka kohati nende ea kohta ootamatud, sügavad mõtted, ” lisas Randjärv.

On kujunenud traditsiooniks, et Riigikogu asespiiker Laine Randjärv annab kodanikupäeval koolides kodanikuõpetuse tunde. Seekord toimuvad need Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis, Pelgulinna Gümnaasiumis ja Lasnamäe Gümnaasiumis.

Kodanikupäeval, 26. novembril kell 16 toimub Toompea lossi Valges saalis pidulik kodakondsustseremoonia, kus uutele kodanikele antakse üle kodakondsustunnistused. 29. novembril toimub kultuuriministeeriumi initsiatiivil Aasta kodanik 2013 väljakuulutamine.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside