Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtus Eestis viibiva Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) kauaaegse juhatuse liikme, Eesti Arhiivi Ühendriikides juhatuse liikme ja Eesti Ohvitseride Kogu USA-s esimehe Henno Uusiga. Vestluse käigus vahetati mõtteid välis- ja kodueesti organisatsioonide koostöövõimaluste üle globaliseeruvas maailmas. Kõneks tuli ka ESTO-de tuleviku küsimus. 

„ESTO-d on olnud aastakümneid oluline sündmus hoidmaks Eesti kultuuri, keelt ja meelt neil aegadel, kui meie enda kodumaal ei olnud mõte vaba. Kui väliseestlaskond otsustab ESTO-de korraldamise lõpetada, siis oleks seda oluline teha väga pidulikult, suure tänutunde ja kummardusega kõigile osalistele,” sõnas Randjärv.
 
ÜEKN (Estonian World Council) ühendab väliseesti keskorganisatsioone eestlaste asukohamaades Kanadas, Rootsis, Saksamaal, Austraalias, Inglismaal, Belgias, Ukrainas ja mujal. Nüüd kuuluvad ÜEKN-i liikmeskonda ka näiteks Eesti Seltside Liit Venemaal ja Läti Eesti Selts.
 
Kohtumisel osales ka Henno Uusi poeg Peter Uus, kes on Connecticuti osariigis ilmuva nädalalehe Fairfield County Weekly tootmisjuht. Peter Uus tõi näiteid Eesti teema kajastustest Ameerika Ühendriikide meedias, sealhulgas juhtivas ajalehes New York Times. Peter Uusi sõnutsi on viimastel aegadel Eestit toodud näitena riigist, kes oskab oma finantsvõimalusi arukalt ja edukalt kasutada.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside