Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel Riigikogu konverentsisaalis toimuval Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu konverentsil „Transpordi ja taristu areng: regiooni kasvumootor“ keskendutakse Rail Balticu projekti ja teedevõrgustikuga seotud küsimustele ning digiallkirja kasutuselevõtule Balti riikide vahel.

Riigikogu aseesimees ja Balti Assamblee president Laine Randjärv rõhutas oma kõnes kolme Balti riigi koostöö tähtsust transpordi- ja taristuprojektide elluviimisel. „Jagame Euroopaga ühiseid väärtusi, püüdlusi ja kohustusi. Euroopa Liiduga ühinemisest on möödunud kümme aastat, aga Balti riikidel on ikka veel välja arendamata transpordi- ja taristuühendused Euroopa südamega. See ei taga meie täielikku lõimumist Euroopaga.“ Randjärv oli veendunud, et Baltikumi transpordi- ja taristuprojektidega suudetakse eemaldada nii füüsilised kui tehnilised barjäärid Balti riikide ühendamiseks ülejäänud Euroopaga.

„Euroopa Liidu turule juurdepääsu tagavad teed on majandusele kõige olulisemad, sest ilma korraliku transpordiühenduseta meie inimesed ja ettevõtted jäävad ilma võimalustest, mida pakub Euroopa Liidu turg. Seega on vaja arendada teid, eriti raudteed, et Balti riikidest saaks Varssavisse või Berliini lihtsalt ja kiiresti ning meie ettevõtjatel oleks hea juurdepääs Euroopa ühisturule,“ ütles Randjärv.

Konverentsil tegi avakõne majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo. Konverentsil osalevad Balti Assamblee, Balti Ministrite Nõukogu, GUAM (Georgia, Ukraina, Aserbaidžaan ja Moldova) Parlamentaarse Assamblee esindajad ning Balti riikide diplomaadid. Eesti on 2014. aastal Balti Assamblee eesistujamaa.

Fotod konverentsilt

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside