Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimus täna käesoleva aasta esimene Rahvusvähemuste nõukoda, millesse kuuluvad rahvusvähemuste erinevad kultuuriseltsid üle Eesti. Traditsioonilisest nõukoja koosolekust võtsid osa Riigikogu aseesimees Laine Randjärv,  kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas, kultuurimisteeriumi esindajad eesotsas asekantsler Anne-Ly Reimaaga, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse „Meie Inimesed“ juht Tatjana Muravjova.

Laine Randjärv ja Anne-Ly Reimaa tunnustasid jätkuvat head koostööd kõikide Eestis tegutsevate kultuuriseltsidega ning avaldasid lootust, et kõik tulevikuplaanid ning algatused rahvusvähemuste kultuuripoliitika valdkonnas viiakse ellu. „Rahvusvähemuste nõukoda käib koos juba viiendat aastat. Koostööd ei tehta ainult nõukogu formaadis, vaid omavaheline suhtlemine toimub ka erinevate kultuuriprojektide ja –sündmuste raames. Taoline järjepidevus annab suure kindlustunde, et asjad rahvusvähemuste kultuuripoliitika valdkonnas arenevad ning seda õiges suunas,” rõhutas Randjärv.

Oma ettekandes tutvustas Randjärv nõukogu liikmetele ka Narvas käesoleval aastal 7.- 10. juunini toimuva Peterburi rahvusvahelise festivali „Sõpruse Sild” orgkomitee tööd ja ürituse programmi. Ta kiitis festivali programmi koostamise aluseid. “Ühelt poolt kasutatakse erinevaid kunstivorme – teater, ooper, ballett, muusika, kujutav kunst ja isegi ilutulestik kui kunst. Teiselt poolt kaasatakse mitte ainult Peterburist pärit kunstnikke ja ansambleid, vaid ka meie Narva kunstnikke.“ Riigikogu aseesimees lisas, et kui reisirong Tallinn-Peterburi-Tallinn käivitatakse vastavalt esialgsele plaanile juba 27. mail, siis saavad kunstnikud ja külalised Narva kiiresti ja mugavalt ka moodsa diiselrongiga.

Anne-Ly Reimaa andis ülevaate kultuuriministeeriumi projektikonkurssidest ja planeeritud tegevustest, sealhulgas mullu läbi viidud integratsiooni monitooringust, mille tulemused avalikustatakse märtsi algul. Samuti kutsus ta üles nõukoja liikmeid aktiivselt osalema kultuuripoliitika arengusuundade väljatöötamiseks loodud töögruppide tegevuses.

Külalisena võtsid nõukogus sõna ka Riigikogu kultuurikomisjoni ja Eesti-Vene parlamendirühma esimees Urmas Klaas, kes pühendas oma ettekande värskelt Riigikogus vastu võetud kõrghariduse reformile, mille muudatused mõjutavad lähitulevikus paljusid meie riigis elavaid inimesi. Jevgeni Zurjari-Ossipov tutvustas nõukogule kultuuriseltside uusi sertifitseerimise tingimusi, mis tuleb läbida kõigil organisatsioonidel, kes taotlevad rahastamist lähiaastatel.

Koosoleku lõppedes soovisid Laine Randjärv ja Anne-Ly Reimaa kõigile külalistele ja kultuuriseltside juhtidele ilusat Eesti Vabariigi aastapäeva.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside