Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees ja Balti Assamblee president Laine Randjärv kohtus Vilniuses Leedu Seimi aseesimehe Česlovas Stankevičiusega.  

Randjärv tutvustas kohtumisel Eesti algatatud BA uuenduskava, mis näeb ette parlamentidevahelise koostöö põhinemise parlamendikomisjonide otsesidemetele. Selleks on kõigepealt vaja valida BA delegatsioonide liikmeteks rahvusparlamentide vastavate komisjonide esindajad. Randjärv avaldas lootust, et Leedu toetab nimetatud ettepanekut, kuna taoline süsteem muudab koostöö konstruktiivsemaks. See avardab aga omakorda BA parlamendikomisjonide suhtlusringi ning loob paremad võimalused kogu regiooni probleemide paremaks käsitlemiseks. Randjärv tõi positiivse näitena sotsiaalkomisjonide senise koostöö, mille kaudu on saavutatud edu suhtlemisel Balti Ministrite Nõukoguga. Leedu kolleegid nõustusid nimetatud suundumusega täiel määral.
 
Randjärv kutsus Leedu kolleege üles toetama riigiüleseid koostööprojekte infrastruktuuride vallas. Näiteks Rail Balticu väljaehitamine oleks kasulik kõikidele osapooltele. „Vaja on taastada normaalne ühendus nii Balti riikide vahel kui ka kogu Euroopaga,“ toonitas Randjärv. Leedu asespiiker märkis, et antud küsimuses on Leedu projekti kindel toetaja. Leiti, et üheskoos suudetakse ka Lätit suuremal määral kaasata.
 
Randjärv tõi olulise koostöövormina esile vajaduse pöörata enam tähelepanu kultuurikontaktidele ja kultuuriprogrammide vahetusele Balti riikides. Ta viitas hiljuti toimunud ooperiteatrite vastastikustele külaskäikudele, mis möödusid nii Eestis kui ka Leedus suure menuga.
 
Kohtumisel osalesid veel BA Leedu delegatsiooni juht, BA asepresident Paulius Saudargas ning Seimi Leedu-Eesti parlamendirühma esimees Gediminas Navaitis.
 
Randjärv viibis Vilniuses seoses BA 20. aastapäeva puhul asetleidnud BA medalite üleandmise tseremooniaga Leedu Seimis.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside