Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimese aseesimehe Laine Randjärve ja väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänastel kohtumistel Toompeal Moldova parlamendi esimese asespiikri Vlad Plahotniuc’ega käsitleti kahe riigi parlamentide vahelist koostööd. 

Moldova on huvitatud Riigikogu mitmekülgsest abist nii suhete arendamisel liikumisel Euroopa Liidu suunal kui ka idapartnerluse raames. Samuti ollakse huvitatud tegevuse koordineerimisest rahvusvaheliste organisatsioonides töös. 

Randjärv rõhutas kohtumisel: „Sümboolne on, et teie delegatsiooni visiit langes ajaliselt kokku kahe aastakümne möödumisega diplomaatiliste suhete sõlmimisest meie riikide vahel.” Randjärv hindas kõrgelt senist riikide vahelist koostööd hariduse ja kultuuri vallas, märkides ära Moldova saatkonna ja kogukonna aktiivsuse. 

Randjärve sõnul on Eesti valmis osutama Moldovale abi ja andma konsultatsioone nii infotehnoloogia, majandusreformide kui ka teistes olulistes küsimustes. Randjärv rõhutas: „Moldova on Eesti üks prioriteete idapartnerluse raames, et toetada Moldova püüdlusi Euroopa Liiduga ühinemise taotlustes, seda nii oskusteabe kui ka arenguabi kaudu“. 

Kohtumisel väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga keskenduti Euroopa Liidu integreerimisprotsessiga seotud küsimustele. Külalised tunnustasid Eesti senist tegevust Moldova abistamisel ja avaldasid soovi kahepoolsete suhete tihendamiseks. Nende hinnangul on Eesti hea näide väikeriigist, kes on suutnud saavutada edu astumisel Euroopa Liitu ja tegutsemisel ühenduse liikmena. Mihkelson rõhutas, et Euroopa Liidu integreerimisprotsessis on ka Moldovas oluline pöörata erilist tähelepanu rahva informeerimisele, et saada laialdasem toetus oma taotlustele. Ta andis ülevaate Euroopa Liiduga seotud aktuaalsetest probleemidest. Külalised esitasid väliskomisjonile kutse tulla Moldovasse, et vahetute kontaktide kaudu anda panus kahe riigi vahelisse koostöösse. 

Kohtumisel osalesid veel riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja Eesti-Moldova parlamendirühma liige Jevgeni Ossinovski

Eestis visiidil viibiva Moldova parlamendi delegatsiooni kuuluvad veel välis- ja eurointegratsioonikomisjoni esimees Igor Corman, õiguskomisjoni liige Adrian Candu ning Moldova-Eesti parlamendirühma esimees Valeriu Munteanu

Fotod kohtumistelt on internetis:

https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/I_aseesimees/Moldova+parlamendi+delegatsioon/

https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Valiskomisjon/Moldova+parlamendi+delegatsioon/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside