Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv ja Eesti-Venemaa parlamendirühma esimees Urmas Klaas ning aseesimehed Valeri Korb ja Sven Sester, väliskomisjoni liige Vladimir Velman, samuti välis- ja kultuuriministeeriumi esindajadkohtusid täna Toompea lossis ITAR-TASSi delegatsiooniga. Sellesse kuuluvad ITAR-TASSi tegevdirektor Aleksandr Klein ja peatoimetaja Aleksandr Kopnov, Rossiiskaja Gazeta kommentaator Vassili Voropajev, Komsomolskaja Pravda kolumnist Aleksandr Kots, raadiojaama Golos Rossii peatoimetaja Jelena Karpova, ajakirja Eho Planetõ asepeatoimetaja Radzab Mamedov, samuti Iirimaal ilmuva Naša Gazeta ja Küprosel ilmuva Evropa-Kipr esindajad.

Kohtumiste eesmärgiks oli tutvustada külalistele Riigikogu ning teiste riigiinstitutsioonide tööd, mis puudutab esmajoones Eesti-Vene suhete arendamist, integratsiooni ja kultuurilist mitmekesisust. Külalised said informatsiooni Eesti majanduspoliitikast, IT arengust, koostööst ELi struktuurifondidega, jpm.
 
Randjärv andis Vene ajakirjanikele põhjaliku ülevaate kahe riigi kultuurialasest koostööst puudutades ka Eesti rahvusvähemuste kultuuri ja keele kaitset. Ta avaldas lootust, et Vene ajakirjanikud saavad Eestist vahetu kogemuse kaudu objektiivse pildi ning külaskäik on üheks sammuks kahepoolsete heanaaberlike suhete loomisel.
 
Klaas tutvustas külalistele parlamendirühma tööd ning kontakte Vene Riigiduumaga, samuti vastas ta küsimustele laiemast kahe riigi koostööst.
 
ITAR-TASSi delegatsioon külastab Eestit 21.-23. septembrini kirjastuse „Inforing“ kutsel. Lisaks Riigikogu külastamisele on kavas tutvuda Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna programmiga, osaleda Rahvusraamatukogus peetaval konverentsil „Rahvusvähemused: kultuur ja meedia“, külastada trükikoda Uniprint ning viibida Haapsalus.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside