Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval Tartus koguneva Läänemeremaade Parlamentaarse Koostöö Alalise Komitee istungil, mille tööd juhatab eesistujamaa esindajana Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv on tähelepanu keskmes ettevalmistused augusti lõpus Pärnus toimuvaks parlamentaarseks konverentsiks. Randjärv esitleb konverentsi programmi ja esinejaid. 

Konverentsi keskne teema on „Kestlik uuendustegevus piirkonna konkurentsivõimelise majanduse toetuseks“, mis lähtub innovaatika tähtsusest tänapäeva elus. Randjärv on teinud seoses sellega ettepaneku moodustada Pärnus toimuval konverentsil Läänemeremaade parlamentidevaheline innovaatika-alane töörühm. 

Tartus toimuval istungil tehakse ka Eesti eesistumise ajaks kinnitatud prioriteetide senise täitmise kokkuvõte. Kõne all on roheline majandamine ja energiatõhusus, looduskaitse ja kestlik areng ning majanduskasv, innovatsioon ja konkurentsivõime Läänemere piirkonnas. 

Samuti on komitee päevakorras kokkuvõtete tegemine eelmisel aastal Peterburis toimunud aastakonverentsist ja seal vastuvõetud lõppresolutsiooni täitmisest. Rohelise kasvu töörühm hakkab oma tegevust lõpetama ja nende poolt oodatakse  tulemuste esitamist käesoleva aasta tegevuse lõppresolutsiooni. 

Komitee istungist osavõtjad külastavad ka Tartu Ülikooli, kus kohtutakse rektor prof Volli Kalmuga, tutvutakse Geenivaramu ja AHHAA teaduskeskuse tööga. 

Riigikogu pressitalitus 

 

 

Tagasiside