Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv tegi tänasel kohtumisel Iiri Parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooniga ettepaneku, et Eesti ja Iirimaa võiksid IT-sektoris senisest rohkem koostööd teha.

„Eesti ja Iirimaa on kõrge IT arenguga riigid. Selle asemel, et võistelda omavahel, kellele kuulub selle valdkonna arengus esikoht, võiksime meie riikide vahel luua hoopis IT-koostöösilla. Sellest võidaksid mõlemad riigid,“ ütles Randjärv.

Kohtumisel oli arutlusel noorte väljarände teema, mis on aktuaalne ja valupunktiks muutunud paljudes Euroopa väikeriikides. “Noored tahavad avastada maailma, õppida, töötada ja kogemusi omandada väljaspool oma kodumaad. See on igati normaalne nähtus, kuid meie suurim väljakutse on luua elukeskkond, kuhu noortel on soov ka tagasi pöörduda,“ ütles Randjärv.

Iiri delegatsioon oli samuti huvitatud koostööst teiste Balti riikidega. Randjärv pakkus välja, et riikide infovahetus oleks kõige efektiivsem läbi Balti Assamblee, kuhu kuuluvad kõigi kolme Balti riigi parlamentide saadikud.

ELi asjade komisjoni esimehe Arto Aasa ning liikmete Rannar Vassiljevi ja Mart Nuti kohtumisel Iiri kolleegidega arutati riikide ELi komisjonide rolli parlamendis. Käsitleti veel idapartnerluse ja uute liikmete ELi vastuvõtmise temaatikat. Mõlema riigi esindajad tõdesid, et Euroopa Liidu laienemine on vajalik.

Eesti-Iirimaa parlamendirühma esimees Maret Maripuu ja Riigikogu liige Olga Sõtnik arutasid Iiri delegatsiooniga Iirimaa perepoliitika ja tööhõive küsimusi.

Iiri Parlamendi ELi asjade komisjoni delegatsiooni kuulusid delegatsioonijuht parlamendi liige Dominic Hannigan, parlamendi liige John Halligan ning senaator Catherine Noone.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside