Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv viibib täna ja homme Peterburis, 21. Läänemere parlamentaarsel konverentsil, mis keskendub Läänemere regiooni koostöö arengu tagamisele. Konverentsi järel saab eesistujamaaks Eesti ning esimeheks Laine Randjärv, kelle sõnul on tegu suure väljakutsega ning võimalusega viia Eestile omane innovaatiline mõtlemine ka teistesse riikidesse.

“Eesistujana on meie ülesanne jätkata dialoogi regiooni tööhõive ning uute töökohtade loomise vajalikkuse osas,” tõdes Randjärv. “Läänemere riigid peavad tegema koostööd, et olla ühiselt konkurentsivõimelised teiste maailma regioonide seas.” Randjärve arvates on oluline piirkonna arendamiseks loodud meetmed maksimaalselt ära kasutada. “Põhjamõõde ning Läänemere strateegia on ainulaadsed poliitilised vahendid, mis vajalike ning praktiliste algatuste elluviimiseks nõuavad meie täit tähelepanu.”

„2009. aasta oli Eestis Innovatsiooniaasta, millega tähistati eestlaste leidlikkust ning soovi oma elukeskkonda pidevalt uute ideede abil parandada,“ rääkis Randjärv, kelle hinnangul on Eestil palju kogemusi, mida teiste riikidega jagada. „Innovatsioon ei tähenda vaid infotehnoloogiat, vaid puudutab kõiki eluvaldkondi,“ on Randjärv veendunud. „Keskkonnahoid, tööhõive, sotsiaalsed tagatised – kõigile neile küsimustele on vaja vaadata läbi innovatsiooni prisma. Euroopa on olnud pikalt konservatiivne ning nüüd on meil võimalus ergutada oma partnereid uuenduslikumalt mõtlema.“

2013. aasta augustis toimub 22. Läänemere parlamentaarne konverents Eesti eestvedamisel Pärnus, kus tehakse kokkuvõtted aasta jooksul tehtud tööst ning hinnatakse Eesti edu eesistujana.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside