Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avas Riigikogus laste joonistuste näituse “Vene kultuur Eestis laste silmade kaudu”, mis on pühendatud arhitektuurimälestistele. Joonistuste autoriteks on Tallinna gümnaasiumide õpilased ning näituse korraldajaks Vene kultuuriseltside assotsiatsiooni “Rhutenia” juht Roman Ljagu. Randjärv andis noortele kunstnikele üle tänukirjad ning tänas pedagooge nende hea töö eest. 

“Minu arvates on väga hea idee ajalugu ja kultuuri tundma õppida läbi joonistamise,” ütles Randjärv. “Õigeusu katedraalid, Kadrioru loss, Peeter Esimese maja – kõik joonistustel kujutatud objektid on kuulsad arhitektuurimälestised.” 

“Olen kindel, et autorid on joonistamise käigus tutvunud ka nende rajatiste loomise ajaloolise kontekstiga,” lisas Randjärv, kelle sõnul on tegu ilusa algatusega, mida tasuks jätkata, kaasates õpilasi ja õpetajaid üle Eesti. 

Vene kultuuriseltside assotsiatsioon “Rhutenia” andis noortele kunstnikele ja nende õpetajatele üle kingitused. Eripreemia sai näituse kõige aktiivsem osaleja Diana Tšiževski, kes esitas ligi 10 joonistust. 

Laste joonistuste näitus on Toompea lossi kolmanda korruse galeriis.

Fotod näituse avamiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/I_aseesimees/laste_joonistused/

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside