Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avab 7. oktoobril kell 15.00 Toompea lossi III  korrusel kunstniku ja disaineri Igor Ziko isikunäituse „Põhjatuul ja vaikus Eesti maastikelˮ. Autor esitleb tsüklist „Borea ootelˮ kuutteist pastelletüüdi, mis on pühendatud Eesti maastikele.

„Viimastel aastatel olen kasutanud iga võimalust külastada selliseid kohti meie planeedil, mida ise nimetan „väega paikadeksˮ. Olen käinud Siinail, Süüria kõrbetes, Liibanoni mäestikus ja Norra põhjapoolseimates paikades,“ rääkis Ziko.

Ziko sõnul on ta Süüria-Liibanoni sarja loomise käigus lahti muukinud mõned koodid žanris, mis talle varem huvi ei pakkunud. „Need koodid aitasid mul mõista Eesti maastike metafüüsikat ja leida tehnika, milles olen maalinud kogu Eesti sarja. Ikoonimaali tehnika, milles värvid kantakse pinnale kindlaksmääratud  järjekorras – tumedalt heledale –, annab minu arvates põhjamaise looduse kujutamisel kõige tõepärasema tulemuse,ˮ ütles kunstnik.

Ziko on õppinud Tallinna Kunstikoolis ja  Leningradi Serovi-nimelise kunstikooli graafikaosakonnas. Ta on töötanud Tallinnas Vene Teatris reklaamikunstnikuna, kujundanud lasteraamatuid ning tegelenud sisekujundamise ja disainiga.

Suure osa oma elust on Igor Ziko pühendanud muusikale, ta on mänginud mitmes Eesti muusikakollektiivis basskitarri.

Tagasiside