Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees ja Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi Alalise Komitee aseesimees Laine Randjärv osaleb täna ja homme Kopenhaagenis toimuval  Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi Alalise Komitee istungil, mis toimub Taani Folketingis. Aasta esimese töökohtumise päevakorras on kokkuvõte eelmisest tööaastast, konverentsi resolutsiooni täitmine,  nõukogu tegevusaruande ärakuulamine ning ettevalmistumine käesoleva aasta konverentsiks. 

Nimetatud konverentsi resolutsioonide kaudu edastavad parlamentide esindajad ettepanekud Läänemeremaade Nõukogule. Nende dokumentide eesmärk on anda liikmesmaade valitsustele võimalus initsiatiivi võtmiseks, et viia ellu Läänemere strateegia regioonile olulistes suundades. Konverentsi järel saadetakse lõppdokument liikmesriikide parlamentidele ja valitsustele, et selles sisalduvate soovitustega saaksid edasi tegeleda vastavad parlamendikomisjonid ja ministeeriumid. 

Eelmise aasta augustis valiti Laine Randjärv Alalise Komitee aseesimeheks. Käesoleva aasta augustis Peterburis toimuva konverentsi järel saab eesistujamaaks Eesti ja Laine Randjärv asub täitma Alalise Komitee esimehe kohuseid. Tema üheks ülesandeks on tuleva aasta Läänemeremaade parlamentaarse konverentsi korraldamine Eestis, mis toimub meil esmakordselt. 

Läänemeremaade parlamentaarne konverents asutati 1991. aastal parlamentaarse dialoogi pidamiseks regioonis. See unikaalne foorum hõlmab 11 rahvusparlamendi, 11 regionaalse parlamendi ja 5 parlamentaarse organisatsiooni delegatsioone. Alaline Komitee koosneb parlamendidelegatsioonide juhtidest olles konverentside vaheajal kõrgeim otsuseid tegev poliitiline organ. Komitee arutab ettepanekuid teemade käsitlemiseks, töörühmade moodustamist, finantside kasutamist ning regionaalse parlamentaarse koostöö korraldamist. Konverentsi läbiviimise ajal vastutab nimetatud komitee lõppdokumendi sisu eest. 

Riigikogu pressitalitus    

 

 

Tagasiside