Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtus oma Soome visiidil Eduskunta aseesimehe Anssi Joutsenlahtiga ning osales Helsingi raamatumessi avamisel. 

Kohtumisel Eduskuntas rõhutati kahe riigi häid suhteid ning Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide vahelist tihedat koostööd. Samas leiti, et on mitmeid valdkondi, kus saaks kahepoolset tegevust veelgi süvendada.
 
Randjärve sõnul on Eestil palju õppida Soome haridussüsteemi korraldusest. Ta avaldas lootust, et kahe riigi parlamendi haridus- ja kultuurikomisjonid käsitlevad sellega seotud olulisi probleeme lähiajal. Kohtumisel vahetati mõtteid nii kahe riigi majandus- ja maksupoliitiliste teemade kui ka Euroopa Liidu aktuaalsete majandus- ja finantsolukorraga seotud küsimuste kohta.
 
Randjärv rõhutas, et üheks ühist huvi pakkuvaks teemaks on mõlemale riigile kindlasti Euroopa Liidu transpordiühenduste korraldamine, sealhulgas Rail Baltica projekt, mille rakendumine avaks lisaks Balti riikidele ka Soomele parema juurdepääsu Euroopa transpordivõrgule. Joutsenlahti avaldas soovi arendada Eesti -Soome koostööd varimajanduse tõrjumisel.
 
Kohtumisel osalesid veel Soome-Eesti parlamendigrupi aseesimees Saara Karhu ning Eduskunta peasekretär Seppo Tiitinen.
 
Pilt kohtumiselt on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside