Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

60 Rakvere koolidest valitud noort saadikut tutvusid täna Riigikogu 10 alatise komisjoni tööga, kohtusid Riigikogu esimehe Ene Ergmaga ning osalesid improviseeritud infotunnis, kus noorte saadikute küsimustele vastasid Lääne-Virumaalt valitud Riigikogu liikmed Marko Pomerants, Paul-Eerik Rummo, Rannar Vassiljev ja Peeter Võsa.

Õiguskomisjoni istungil osalenud Rakvere kooliõpilased said ülevaate ühe parlamendikomisjoni istungi päevakorra kujunemisest ja töö põhimõtetest. Enne istungi algust tutvustas õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants noori päevakorras olevate eelnõude sisuga ja jagas selgitusi protseduurireeglite kohta.

Kohtumisel Riigikogu esimehe Ene Ergmaga räägiti parlamenditöö juhtimise eripäradest ja sellega kaasnevatest kohustustest. Rakveres sündinud Ergma tunnustas oma sünnilinna noori taolise initsiatiivi eest, õhutades neid ka edaspidi aktiivsed olema. „Eesti väikese rahvaarvu juures tuleb igaühel teha väga palju selleks, et saaksime täita iseseisva riigi kõiki funktsioone,“ ütles Ergma. Riigikogu esimees tutvustas Rakvere kooliõpilastele Riigikogu kodu- ja töökorra seadusest tulenevaid ülesandeid ja vastutust, räägiti Riigikogu välissuhtlusest ja piirideülesest koostööst. Jutuks tulid ka poliitikute laiem roll ja parlamendivälise tegevuse eesmärgid.

Töise päeva lõpetas Marko Pomerantsi juhtimisel Riigikogu konverentsisaalis toimunud infotund, kus noored said Lääne-Virumaalt valitud Riigikogu liikmeile küsimusi esitada. Infotund algas ekraanile kuvatud humoorika parlamendisõnastiku lugemisega, milles sisalduvad märksõnad aitasid õpilastel küsimuste esitamisel paremini orienteeruda. Rakvere gümnasistid said ka ise võimaluse täna komisjonides kuuldud arutelude kohta arvamust avaldada. Infotunnis osalenud poliitikud soovitasid noortel kodanikel olla alati uudishimulikud ja julged, aktiivselt ühiskonnas toimuvat jälgida ning selles ka kaasa rääkida. Noored pidasid infotundi väga informatiivseks.

Marko Pomerants tänase ürituse elluviimise aktiivse toetajana ütles: „Päriselu on õpikutarkusest huvitavam! Seetõttu on tore, et on noori, keda Riigikogus toimiv tegelikult huvitab! Need Rakvere noored oleks ju võinud kodus homseks inglise keele eksamiks valmistuda, aga näe, tulid hoopis saadikute vahele debattide keskele!“

Tegemist oli ühe tippsündmusega Rakvere koolide kodanikuks kasvamise aastal, millele eelnesid noorte korraldatud parlamendi valimised „Tavakodanikust otsustajani“. Rakvere nelja kooli (Rakvere Gümnaasiumi, Rakvere Reaalgümnaasiumi, Rakvere Eragümnaasiumi, ja Rakvere Täiskasvanute Gümnaasiumi) gümnaasiumiastme õpilased viisid koostöös Rakvere linnaga 12. aprillil läbi Riigikogu valimised. Valimiste eesmärgiks oli noortega praktikas läbi teha teekond tavakodanikust otsustajani. Riigikogu tööga tutvuma pääsesid valimistel osalenud gümnaasiumiastme noored, koolide huvijuhid ning noorte omaalgatusega silma paistnud õpilased. Käesoleva õppeaasta teema-aastaks Rakvere hariduselus on kodanikuks kasvamise aasta. Teema-aasta eesmärgiks on aktiivsete ja teadlike kodanike kasvatamine, et aidata kaasa Eesti riigi tugevnemisele. Teema-aasta eestvedaja on Rakvere Eragümnaasium.

Fotod üritusest: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Riigikogu/Rakvere_noored_saadikud/

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside