Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma kohtus täna Eestis visiidil viibiva Afganistani Tuletõrje- ja Päästeteenistuse juhi kindral-major Mahboob Amiri’ga, kes andis Raidmale üle Afganistani siseministeeriumi teenetemedali.

Riigikaitsekomisjoni esimees ja endine Eesti Päästeameti peadirektor Raidma väljendas omalt poolt heameelt, et ka päästevaldkonnas on Eesti ja Afganistani koostöö jõudsalt arenemas. „Kõigepealt on sellised projektid selgeks märgiks, et Eesti jätkab oma panustamist Afganistani arengusse ka peale 2014. aastat, kus raskuskese meie sõjaliselt panuselt on kandumas paljuski arengukoostöö projektidele,“ ütles Raidma. „Ka meie Eestis alustasime oma teenistuse ülesehitust 90ndate algul teiste maade kogemusel ja toel. Täna on võimalus oma tänuvõlga realiseerida ja juba oma teadmisi jagada oma kolleegidele Afganistanis,“ lisas ta.

Afganistani Tuletõrje- ja Päästeteenistuse juht Mahboob Amiri koos delegatsiooniga on Eestis Välisministeeriumi poolt rahastatava arengukoostööprojekti raames tutvumas Eesti päästeala ülesehituse, sisejulgeoleku valdkonna toimimise ning päästeteenistuse tegevusega. Nädala jooksul külastatakse Sisekaitseakadeemia õppekomplekse üle Eesti, Päästeametit, Häirekeskust ning kohtutakse siseministeeriumi ja välisministeeriumi esindajatega.

Fotod kohtumiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Riigikaitsekomisjon_002/afganistani_delegatsioon/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside