Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma tänasel kohtumisel Saksamaa kaitseministeeriumi parlamentaarse riigisekretäri Christian Schmidt’iga oli kõne all rahvusvahelised rahutagamisoperatsioonid, Euroopa Liidu julgeolekualane koostöö, Euroopa Liidu ja NATO koostöö, NATO ja Venemaa suhted ning NATO laienemine. Viimasega seoses oli üheks keskseks teemaks olukord Georgias ja Georgia kavatsus saada NATO liikmeks. 

„Ma kutsun üles mõistma, miks Georgias on tekkinud selline olukord ja Georgiat tugevalt toetama tema demokraatlikus arengus ja soovis liituda NATOga,” ütles Raidma tänasel kohtumisel.

Pikemalt olid kõne välismissioonid ja põhimõtted, kuidas toimub otsustusprotsess missioonidele lähetamisel. Raidma kinnitusel on Eesti enamike missioonide suhtes positiivselt meelestatud ja ainsaks erandiks on Iraak, mille osas on arvamused polariseerunud.

Schmidt osutas julgeolekusituatsiooni muutustele ja uutele asümmeetrilistele ohtudele, kus väljastpoolt ja seestpoolt tuleva ohu vahel ei ole alati võimalik vahet teha. Schmidt pidas oluliseks, et Euroopa Liit teeks kaitsepoliitika küsimustes tihedamat koostööd. Samuti pidas ta tähtsaks Euroopa Liidu ja NATO vahelist koostööd. Kõne all oli selles kontekstis ka USA poolt rajatav raketikilp ja NATOsse kuuluvate Euroopa Liidu liikmesriikide osalus selles.

Eriigikogu pressitalitus

Tagasiside