Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Saksamaal neljapäevasel (24.11-27.11) töövisiidil olev Riigikogu riigikaitsekomisjon kohtus esmaspäeval oma kolleegidega Bundestagi kaitsekomisjonist. Kohtumise teemadeks olid kahepoolne kaitsealane koostöö, välismissioonid ja kaitsepoliitilised arengud Eestis ning Saksamaal. Samuti esitati kutse vastuvisiidiks Eestisse.

„Ministeeriumite ja ekspertide hea koostöö kõrval on väga oluline roll aktiivsel  parlamentaarsel suhtlusel. Seadusandjate koostöö ja teineteisemõistmine on meie julgeolekukeskkonnale tugevaks lisaväärtuseks,“ kinnitas riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

„Saksamaa panus meie kaitsevõime väljaarendamisse ja ohvitserkonna haridusse on olnud muljetavaldav, mille eest me ka oma Saksa kolleege tänasime. Meie arengutest tunti enim huvi küberkaitse valdkonnas toimuva vastu,“  ütles Raidma.

Lisaks kohtus riigikaitsekomisjon esmaspäeval Saksamaa kaitseministeeriumi parlamentaarse riigisekretäri Christian Schmidt´iga, välisministeeriumi riigisekretäri Emily Haber’iga ja Saksa mõttekodade esindajatega.

Visiidi lõpetavad kohtumised Relvajõudude operatiivjuhtimise keskuses Potsdamis ja Liidukantsleri kantseleis. Visiidil osalevad Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ja liikmed Tõnu Juul, Tarmo Leinatamm ning Ülo Tulik.

 Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside