Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjon kohtub täna kell 10.15 Taani parlamendi kaitsekomisjoni delegatsiooniga. Komisjonid arutavad parlamentaarse järelvalve tõhusama teostamise võimalusi, kaitse-eelarvete kujundamist ning regionaalset julgeoleku- ja kaitsekoostööd. Komisjonid vahetavad ka kogemusi Eesti ja Taani osalemisest NATO Afganistani missioonis ning operatsioonidel osalenud kaitseväelaste toetamise alal.
Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma kinnitusel on tal hea meel tõdeda, et lisaks Soomele ja Rootsile on alus regulaarseks koostööks nüüd loodud ka Taani kolleegidega.
 
“Mõtleme Taaniga sarnaselt paljudes julgeoleku- ja kaitsepoliitika võtmeküsimustes nagu ohutunnetus, väikeriikide võimalused oma julgeoleku ja riigikaitse tagamiseks ning Atlandi-ülese mõõtme vajalikkus Läänemere piirkonna stabiilisuse ja huvide kaitsel. Me mõlemad võtame oma liitlaskohustusi tõsiselt – oleme Taaniga Afganistani ühes keerukamas piirkonnas, Helmandis,” ütles Raidma.
 
Raidma kinnitusel on Eestil Taanilt palju õppida. “Arvestades Taani pikaaegseid kogemusi riigikaitse ülesehitamisel, on meil Taanilt paljugi õppida nii sõjalise hariduse ja väljaõppe, kaitseväelaste toetuste kui parlamentaarse järelvalve alal,” tõdes Raidma.
 
Möödunud aasta detsembris kohtusid Eesti ja Taani riiikaitsekomisjonid Kopenhaagenis. Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon kohtus möödunud sügisel ka Soome parlamendi kaitsekomisjoniga, ning kevadel leidis aset Balti riikide parlamentide kaitsekomisjonide ühisistung. Rootsi parlamendi kaitsekomisjoniga kohtus riigikaitsekomisjon 2009. aastal Stockholmis.
 
Lisainfo: riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, telefon 50 74 112.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside